Jak se stát sociálním pracovníkem v USA?

Studenty a absolventy sociální práce v České republice jistě čas od času napadne, zda mohou se svým univerzitním vzděláním působit také v zahraničí. Pokud se rozhodnou pro země Evropské unie, je situace poměrně snadná. Ale co když se rozhodnou zkusit své štěstí ve Spojených státech amerických?

Pozvánka na seminář: Konflikty a agresivita v sociální práci

Srdečně Vás zveme na na III. odborný seminář, který se uskuteční 20. listopadu v Liberci na téma Konflikty a agresivita v sociální práci. Účast na semináři, strava a cestovní náklady jsou hrazeny z projektu. POZOR, kapacita je jenom 50 sociálních pracovníků. Přihlašovací formulář ZDE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPK30r3sM-E10wtv0K-VJl8nls5GMFTsv1S_IcnW5bQrg6sw/viewform

Sociální práce na krajském úřadu

Sociální práce na krajském úřadu Mgr. Zbyněk Vočka Krajské úřady mají v oblasti sociální práce v rámci celého systému zajištění pomoci a podpory lidem v nepříznivé sociální situaci svou specifickou a poměrně významnou úlohu (roli). Ta vyplývá ze zákona o sociálních službách.[1] Krajským úřadům přísluší koordinovat poskytování sociálních služeb a dále realizovat a koordinovat činnosti sociální práce vedoucí k řešení nepříznivé sociální situace a k sociálnímu začleňování osob.[2]

Cílová skupina: sexuální pracovnice. V čem je to jiné?

Cílová skupina: sexuální pracovnice. V čem je to jiné? Při poskytování sexuálních služeb se směňuje intimní hodnota, za kterou většina z nás sex považuje, za peníze. Pokud se setká dobrovolně prodávající s dobrovolně kupujícím, mělo by být vše v pořádku, ale není tomu tak vždy.  

Vedoucí sociálního odboru jako možný tvůrce politiky

"Vedoucí sociálního odboru jako možný tvůrce politiky"[1] Mgr. Eva M. Hejzlarová, Ph.D. Úvod Na sociální práci se nejčastěji nahlíží jako na pomáhající profesi, která se pohybuje v mantinelech zadání formulovaného politiky. Teorie veřejné politiky sice umí o sociálních pracovnících přemýšlet jako o aktérech, kteří mají významný podíl na podobě sociální politiky (srov. teorie liniových pracovníků, Lipsky 2010, v češtině Horák, Horáková 2009), ale o tom, zda a jak by mohli být sociální pracovníci opravdovými tvůrci politiky, se minimálně v českém prostředí mnoho neví.

Video

KONFERENCE ASVSP 

  • Poslední články

  • Nejčtenější články

Odběr novinek