Úřady práce by mohlo posílit 1200 pracovníků, projedná to vláda

Úřady práce by mohlo podle plánu ministerstva práce posílit 1200 sociálních pracovníků a inspektorů. Polovina by měla nastoupit letos, druhá pak od ledna. Noví pracovníci by se zaměřili na sociální práci a na kontrolu dávek, což úředníci teď nestíhají. Od záměru, který by měla ve středu projednat vláda, si resort slibuje odhalení případného zneužívání peněz od státu a velké úspory.

Konec manželství v Čechách?

Již několik let klesá v České republice počet nově uzavřených sňatků a rozvodovost dosahuje téměř 50 % hranice. Vše naznačuje, že díky změnám v právní úpravě účinných k 1.1.2014 lze v letošním roce očekávat ještě nižší počet nově uzavřených sňatků a ještě vyšší míru rozvodovosti.

MPSV chce zpřesnit pravidla dotací a porodné i pro druhé dítě

MPSV chce zpřesnit pravidla dotací a porodné i pro druhé dítě Praha 1. července (ČTK) - Pravidla pro poskytování dotací na činnost sociálních služeb a problémy s výplatou doplatku na bydlení řeší ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v novelách, jež má ve středu na programu vláda. Kabinet by měl také projednat její návrh na výplatu porodného rodinám i na druhé dítě a rozšíření nároku pro první dítě více rodinám. Vyplývá to z materiálů, jež má ČTK k dispozici.

Video

KONFERENCE ASVSP 

  • Poslední články

  • Nejčtenější články

Odběr novinek