Tisková zpráva z konference věnované dlouhodobé aktivitě Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) v oblasti inovativních služeb pro děti a jejich rodiny

V Praze se uskutečnila dvoudenní mezinárodní konference věnovaná dlouhodobé aktivitě Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) v oblasti inovativních služeb pro děti a jejich rodiny. Své zkušenosti se zaváděním inovací představili zástupci organizací ze Slovenska, Polska, Holandska, Švédska a Velké Británie. O své zkušenosti s vyrůstáním u pěstounů či v dětském domově, užíváním návykových látek či rozvodem rodičů se v panelových diskuzích podělili i mladí dospělí z organizace LUMOS.

 

Tisková zpráva ke stažení zde: Tisková zpráva z konference

Více informací na: http://www.pravonadetstvi.cz/2018/inovace/vystupy-a-prezentace/zprava-z-konference-1/ a http://www.pravonadetstvi.cz/2018/inovace/vystupy-a-prezentace/fotogalerie-2/

 

Na registraci bylo rušno. Dorazilo přibližně 250 zástupců sítě služeb pro ohrožené děti.

IMG 1822

 

Když participace dětí a mladých dospělých, tak i na moderaci – vpravo Martina Kubátová (LUMOS) a Bob Kartous (EDUin).

IMG 1898

 

Na ženu se často zapomíná – na její smutek a pocit selhání z odebrání dítěte. Proto se pracovníci PAUSE intenzivně ženám věnují. „Našim cílem je přerušit tento koloběh odebírání dětí a dát ženám možnost převzít kontrolu nad svým životem a zamezit tomu, aby se taková situace do budoucna opakovala,“ uvedla Thomasoo ke službě, která v ČR zatím nemá obdoby.

IMG 1908

 

Po obědě bylo potřeba lidi trochu rozhýbat.

IMG 1938

 

Publikum mělo možnost ptát se prostřednictvím aplikace Sli.do. V tuto chvíli oceňovalo odvahu mladých lidí vystoupit na konferenci.

IMG 1957

 

Do aktivity inovací se zapojili i mladí dospělí z LUMOS, z nichž někteří vyrůstali mimo vlastní rodinu, a přispěli tak svým pohledem na systém služeb pro rodiny s dětmi.

IMG 1958

 

 

Konference s názvem „Inovace v práci s ohroženými dětmi a jejich rodinami“ proběhla v Hotelu Olšanka ve dnech 13.–14. prosince 2018. Akce se konala v rámci projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí MPSV.

 

EU

 

Zdroj: http://www.pravonadetstvi.cz

Video

KONFERENCE ASVSP 

  • Poslední články

  • Nejčtenější články

Odběr novinek